Jak vybrat počítač?

K čemu bude PC sloužit?
K čemu bude PC sloužit?

Použití počítače

Pro začátek je dobré vědět proč si vlastně pc sestavu chci pořídit a co vlastně na ní budu dělat. To totiž určuje alespoň základní komponenty, které se budou uvnitř nacházet. Příklad - nedává smysl investovat finance do herní grafické karty když vím, že hry hrát nebudu a naopak.

Předtím než začnete vybírat ze spousty typů musíte tedy vědět k jakému účelu si chcete počítač pořídit. V zásadě se dají rozdělit do tří kategorií herní, kancelářské a speciální pracovní stanice.

Dobrý prodejce poradí

Zkušený prodejce dokáže velice dobře poradit s výběrem, vyslechne si přání k čemu bude počítač sloužit a co na něm budete dělat. Vymyslí a navrhne speciálně pro vás vhodné řešení, dokáže ho také zrealizovat a sestavit. Snažíme se ulehčit vám práci tím, že některé sestavy už jsme předpřipravili a v konfigurátoru si je můžete snadno upravovat podle sebe a svých představ. Jestliže nenarazíte na tu pravou není nic jednoduššího než nám napsat email s požadavky a sestavíme počítač od základu přímo na míru.

Vybírejte pečlivě

Vybírejte výrobce počítače
Vybírejte výrobce počítače

Zdaleka ne všichni prodejci se zajímají o použití počítače a poměrně často narazíte na nabídky s nálepkou herních sestav s naprosto fantastickou cenou. Poměrně často pak nastává rozčarování nad výkonem počítače, na kterém nejste schopni hrát své oblíbené hry v požadovaném rozlišení nebo nastavení detailů.

Tento nešvar se bohužel týká i značkových sestav světových výrobců, které jsou skutečně málokdy herní, protože nejsou schopní reagovat na konkrétní požadavky zákazníka, prodávají krabicové řešení, které sjelo z výrobní linky ve východní Asii. U nás stavíme počítače jinak, reagujeme na potřeby zákazníka a navrhneme řešení šité přímo na míru. Bonusem pak je, že se jedná o české stroje, postavené českými techniky.

Zastaralý hardware

V našich sestavách najdete jen aktuálně dostupnou generaci hardwaru a tomu je průběžně přizbůsobujeme. Jedná se o poměrně náročný proces vzhledem k tomu jakou rychlostí výrobci součástek produkují nové modely, proto velké množtví sestav na trhu nemá aktualizované komponenty a vy už si tak vlasně v době koupě pořizujete zastaralou verzi počítače.

špatně sestavený počítač
špatně sestavený počítač

U nás je snad každý ajťák

Při zvažování koupě počítače určitě narazíte na rady kamarádů nebo sociálních sítí. Určitě je v komunitě zabívající se návrhy a stavbou počítačů několik schopných jedinců, ale vždy především důvěřujte skutečným profesionálům. Je to jejich práce, tráví spoustu času sebevzděláváním, čtením recenzí, porovnánáním jednotlivých komponent a další činnosti, které jsou skryté v pozadí celého procesu. Vyhnete se tak možným potížím spojených s nekompatibilitou součástek a případné reklamací.